bike-775799_640

Kampania społeczna Aktywna Wiosna

Zapraszamy dzieci oraz rodziców do udziału w akcji „Aktywna Wiosna” – kampanii społecznej organizowanej przez Urząd Miasta Częstochowy o charakterze konkursu, promującej zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, ich rodziców/opiekunów oraz grona nauczycielskiego i pracowników częstochowskich placówek oświatowych.

Poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji chcemy skłonić uczestników do zwiększenia aktywności fizycznej oraz kształtować w nich zdrowe nawyki, które utrzymają się również po zakończeniu kampanii. Zachęcając do ograniczania korzystania z transportu samochodowego zamierzamy też włączyć się w nurt działań i edukacji proekologicznej.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, nauczyciel czy pracownik przedszkola, który – jako uczestnik kampanii – dotrze do przedszkola na rowerze, hulajnodze, rolkach, deskorolce czy w stylu nordic walking otrzymuje punkty odpowiadające liczbie pokonanych kilometrów.

W przypadku dzieci przedszkolnych punktację podwaja towarzystwo rodzica korzystającego z jednego z wymienionych środków transportu.

Punkty będą wpisywane do Klasowych Dzienników Aktywności.

Comments are closed.